JEŻELI JESTEŚ W POBLIŻU, ZAPRASZAM NA ZAKUPY W REALU.
CHRZANÓW, ul. ZIELONA 2.
GODZINY OTWARCIA: pon.-piątek 9:30-17:00, sobota 9:30-13:oo

wtorek, 2 lipca 2013

SMOK

Dawno planowałam zamieścić te zdjęcia na swoim blogu. Ale zawsze coś mi przeszkadzało. Aż wreszcie zebrałam się i pokazuje moje "arcy-dzieło" tego roku! Zamówienie było dla teatru - kostium smoka Wawelskiego na dorosłą osobę. Cały ten Smok pochłonął mnóstwo czasu. Bo robiłam go od podstaw. Najpierw szkic, potem projekt i makiet papierowy miniaturowy - 1:10, potem  konstrukcja w oryginalnym wymiarze.... I wreszcie szycie tego "Potwora" :))) Cały proces sprawił mnie niesamowitą frajdę!! Cieszyłam się jak dziecko wykonując to o czym podświadomie dawno marzyłam! I teraz nadszedł ten czas żeby się tym w pełni pochwalić. 

 Głowa zakładana jest oddzielnie i mocuje się do ciała rzepami. Tak samo z łapami - zakłada się  je jako rękawicę. Podeszwy nie ma - więc na każdą stopę i na każdy wzrost pasuje i mnie się niszczy kostium.
 Przy robieniu zdjęć niestety jeszcze nie był ogon napchany, dla tego jest taki płaski, ale i tak nie źle wygląda.


 
 Osobiście dziękuje Bartkowi  Kuli, synu mojej koleżanki który się poświecił  dla tej sesji. Ale sprawiło mu to dużo radochy, jak i mnie - mieliśmy niezły ubaw robiąc te zdjęcia!

2 komentarze:

 1. Nic dziwnego,że Cię na blogu nie ma, jak takie monstrum Cię pożera.
  Krwi jak widać Ci wypiło, ale jednak było warto.
  Prawdziwy wawelski, tylko ogniem powinien ziać, ale o tym niech myślą w teatrze.
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje, kochana! Dobrze wszystko rozumiesz :))

  OdpowiedzUsuń